Sarhoş Kocasını Namaz ile Yola Getiren Kadın
 
Beş vakit namazını kılan müslüman bir hanım, sarhoş bir adam ile evlidir.. Hergün kocası kafay çeker çeker öyle gelir evine.. Hiç ayık olarak evine geldiği vaki değildir adamın..
Son derece dinine düşkün olan genç dindar müslüman hanım, beş vakit namazının arkasından kocasının ıslah olması ve zıkkımın kökü denen içki belasını bırakması için Allah’a dua edip gözyaşı dökerek yalvarır..
Günler aylar geçmekte,kadın kocasına lan vazi
fesini dikkatlice yerine getirmekte,sarhoş koca hanımının güzel huyundan , kendisine yaptığı hizmetlerden son derece memnun.Fakat bir kere alışmış musibete ;karısına karşıda çok mahçup; ama ama bir kere alışmış!….
Müslüman hanım namazlarının arkasından devamlı gözyaşı döküyor, kocasının islah olması için hep ağlıyor..Geceleri kocasının haberi olmadan onu rahatsız etmeden yavaşça yhatağından kalkıyor, bitişikteki odada namaza duruyor; Namazdan sonra dua ediyor:
— Ey Allah´ım!.Huzurunda günahkar ellerimi açtım.Sana yalvarıyorum, beni affet,günahlarımı bağışla..Ya Rabbi! Sana gözyaşı dökerek yalvarıyorum.Senin rızan; için kıldığım namazlarımın ve döktüğüm gözyaşlarımın sana olan sonsuz imanımın dergah-ı izzetinde bir makbuliyeti var ise, senin rızana uygun bir ibadetim ve imanım varsa, Ey Yüce Allah´ım!bunların hatırı için şu an yatağında uyuyan kocamıda islah eyle, o musibet içkiden ikrahlık ve nefretlik verde sana karşı günah işlemekten kurtulsun!..Kocama hidayet ver Ya Rabbi! Ey Rahman ve Rahiym olan Allahım! Dua mı kabul eyle.. Diye dua ediyor…..
Meğer kadın bitişik odada namaz kılarken, kocasıda uyanmış, bakmış ki, yanında yatan karısı yatakta yok..Adam şüphelenmiş..Sarhoşluktan yeni ayılmaya başalayan kocası vay karım beni aldatıyor diye yavaşça yatağından iner, sağa sola bakar karısını aramaya başlar..Sezsizce kapının aralığından usulca bakar ki , hanımı seccadenin üstünde diz çökmüş,namaz başörtüsü başında,ellerini göğe açmış, ellerini Allah´ın divanına kaldırmış “Ey bağışlaması bol olan Allah´ım kocamıda bağışla!´´ diyerek gözyaşı döküyor…
Kadının Allah aşkıyla döktüğü gözyaşları, adamın kalbinde adeta bir iman ışığı olup parlıyor ve adam birden ağlamaya ve şöyle dua etmeye başlıyor:
— Ey affı , bağışlaması bol olan Allah´ım! Beni affet!Şu gece yarılarında karım benim için gözyaşı döker, ağlerken, ben onun için ne kötü düşünceler düşündüm..Hanımım benim bağışlamamı senden yalvarırken , ben böyle günah içinde boğulayım!bu reva mıdır?
— Ey Rabbim!Beni, bağışla.Bundan sonra söz veriyorum ailem ile beraber sana kulluk vazifemi bende yapacağım.Dinimin direği olan namazımı bende kılacağım.Akşamları , geceleri evimde karımla birlikte namazlarımı kılarak evimizi nurlandırmağa bende katılacağım..Diyerek Allah´a söz verir hidayete kavuşur..
Kocasının bu Halini gören son derece iyi huylu, tam bir müslüman terbiyesi ile yetişmiş genç müslüman hanım sevinç gözyaşları dökerek kocasının boynuna sarılır ağlar ağlar ve:
— Ya Rabbi! Sana binlerce , yüzbinlerce şükürler olsun..Kocamı hidayete erdirdin..Kıldığım namazları, yağtığım dualarımı kabul ettin..Sana binlerce şükürler olsun Allah´ım diyerek sevinç gözyaşlarıyla hamd eder şükr eder…
NAMAZ: Terk edilemez.Su yoksa teyemmümle,hasta ise ; ayakata durma imkanı yoksa oturarak, onada imkan bulunamazsa yatarak, yatarakda imkan bulunmazsa baş hareketi (ima ile)kılınır..
Kardeşlerim elimden geldiği kadaryazmaya çalıştım.Allah cc cümlemize hayırlı eşler nasip kısmet etsin..Hanım kardeşlerimizede hayır eşler nasip kısmet etsin Allah cc..Bizleri merhamet eylediği kullarından eylesin….!
((((((AMİNNN)))))

EN ÇOK OKUNANLARI KAÇIRMAYIN!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*